4 Kasım 2012 Pazar

saç ekimi fiyatları 2013

saç ekimi fiyatları 2013  

saç ekimi fiyatları 2013

saç ekimi fiyatları 2013

Saç Ekimi Fiyatlari 2013  nasıl belirlenir:                  

1. 2013 Saç ekiminin yapılacak saç ekim merkezine ödeyeceğiniz ücretfarklı şekillerde de belirlenir:
2. Saç ekimi yapacak ekibe ödenecek  2013 saç ekim fiyatı: , ekibin tecrübesine göre değişkendir. Teknik açıdan yeterli ve tecrübeli bir ekibin sizeden talep edeceği minumum ücret  1500 TL.’yi ya da $900 civarındadır. saç ekimi fiyatları
3. Saç ekimini yapacak doktorun alacağı  ücret: Saç ekimi konusunda tecrübeli bir doktorun alacağı ücret tabii ki tecrübesi ile orantılıdır.saç ekimini doktor ve asistanı asistanları saç ekimini uygulayacaktır.Minumum 3000 TL $1500.
Minimum : 400TL.+1500TL.+3000TL. = 4900TL.’dir
$200+$900+$1500 =$2600
£1600 -£1700 £ 2000 .www.google.com

  
Saç ekimi, ekimi dirençli olan göğüs, bacak ,  cinsel bölgeler  , özellikle de enseye yakın başın arka tarafından temin edilen saç köklerinin, saçların döküldüğü bölgeye taşınmasıdır.
Saç ekiminde daha fazla tercih edilen yer başın arka kısmında bulunan (ense) saç kökleridir.Erkeklerde ensedeki saç kökleri hormonlara karşı duyarsız olduklarından dökülmezler. Diğer bölgelerinden alınan saç kökleri ise direnç özelliğine sahip değildirler ve saç ekimi sonrasında tekrar dökülebilirler.http://ikibinonucsacekimifiyatlari.blogspot.com/
saç ekimi fiyatları
Ancak kadınlarda erkeklerdeki gibi dökülmeme özelliğine sahip bir alan yoktur. Bu nedenle kadınlarda yapılacak saç ekiminin başarı şansı azdır.Ekilmiş saçlar genetik olarak etkilenir zamanla döküleceği bilinmelidir. Saç ekimine artan talep saç ekimini kar kapısı olarak görülmektedir. Saç ekiminde 3-4 saç hücresinden oluşan saç köklerinin ekimi uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir...saç ekimi fiyatları
Bugün, 3-4 hücre içeren doğal saç köklerinin ileri tekniklerle alınıp grup olarak transfer edilmesine “saç ekimi”denir ve saç dökülmüş saç (kel saçlı deri) problemi olanlar bu tercih edilmektedir.http://ikibinonucsacekimifiyatlari.blogspot.com/

KONU BAŞLIKLARI


 1. SAÇ EKİMİNİN TARİHÇESİ
 2. SAÇ EKİMİNİN YAN ETKİERİ
 3. SAÇ EKİMİ YÖNTEMLERİ
 4. saç ekimi fiyatları

   


SAÇ EKİMİNİN TARİHÇESİ19 yüzyılda saçlı derinin alınarak başka yere cerrahi nakil yöntemi kullanılırdı. Ekim tekniği.

İlk saç ekimi haberleri, 1950'de New York ta bir Dermatologun erkek denekler üzerinde saç ekimi yapması ile duyuldu.


Cerrahlar saç aşılama konusunda çalıştı fakat başarılı olamadılar. 1980'de Brezilya'lı

“Uebel” saç ekimini küçük çaplı da olsa kullanmaya başladı. Yöntem duyuldu. Popülerliği “Rasman'ın” mikro cerrahi ile bir seferde binlerce saç kökü ekimi yapması ile başlamıştır.

1980'in sonunda ABD de ,  mikroskop ile saçlı derileri incelenmiştir
http://ikibinonucsacekimifiyatlari.blogspot.com/


SAÇ EKİMİNİN YAN ETKİERİSaç ekiminden sonra karşılaşılan saç ekiminden sonra oluşan sorunların sık görülenleri sıralanmıştır:


    Kanama : saç köklerinin alındığı veya yerleştirildiği bölgelerde  kanama oluşabilir.Bu saç ekimi sonrası problemin  olmaması için mutlaka saç ekiminden önce  hastanın kanama profili test edilmeli ve saç ekimi sonrasına yönelik gerekli laboratuar incelemeleri yapılmalı ve kanamayı artırma potansiyeli olan ilaçlar saç ekiminden önce  kesilmelidir.

    Saç ekimi sonrası oluşan enfeksiyonları : Saç kökü alınan yada  ekilen sahalarda enfeksiyon gelişmesi çok nadir görülen saç ekiminden sonra oluşan sorunlardır. Bunun nedeni kafa

derisinin çok iyi kanlanması nedeni ile mikroplara olan bağışıklığıdır . Fakat bir enfeksiyon görülmesi halinde antibiyotik kullanılmalıdır.

    Kötü teknik kullanılanlarda  “yara” fut” görülme ihtimali daha yüksektir.

    Saç alınan sahada his kaybı: FUT tekniği uygulanan hastalarda nadiren görülebilir, uygun tedavilerle genellikle kaybolur.http://ikibinonucsacekimifiyatlari.blogspot.com/

    Saç ekimi sonrası kistler : Saç ekiminden bir kaç hafta sonra , ekilen saç köklerinin fazla derine ekilmesi sebebi ile oluşurlar .Saç ekim işlemi yapan kişi saç kökünü yerleştirmeden önce saç ekimi yapılacak deriyi iyice bastırıp kökü daha sonra ekerek  işlemi yapmalıdır.

 Saç ekimi sonrası    parke  görünüm : Ekilen köklerin saç derisinin üzerinde kalması sonucunda oluşur.Saçlı deride kabarcıklar şeklinde  görünür.

    Saç ekimi sonrası ters  yöne uzayan saçlar : Saçın ekildiği bölgedeki diğer saç köklerinin çıkış yönleri ile alakasız yönde uzayan saçlardır.Kötü saç ekimi tekniğinden oluşur.

    Hızlı saç kaybı : Saç ekilirken diğer saç köklerinin zarar görmesinden saç ekim işleminin yol açtığı stresten de kaynaklanabilir.saç ekimi yapılırken kullanılan aletler çok önemlidir.

  Sıralanan sorunların görülme riskini en aza indirmek için mutlaka işin ehli kişilerle çalışılmalıdır.

2013 saç ekimi yöntemleri
saç ekimi yöntemleri

SAÇ EKİMİ YÖNTEMLERİ                            Saç ekimi saç köklerin alınması ve alınan saç köklerin ekilmesi olarak iki aşamadan oluşur. Ekilecek saç köklerinin alınması


1. : saç köklerinin tek tek alınması (fut): Saç ekimi günümüzde ilk uygulandığı  zamana göre çok değişmiştir. Bugün  artık çok farklı teknikler araç gereçler kullanılmaktadır.


2. : Bant tekniği (FUT): Ensenin güvenli bölgesinden bant şeklinde saç şeridi alınarak mikroskop da köklere ayrılmasıdır.


Tüm Dünya’da kullanımı giderek yaygınlaşmakla birlikte teknik beceri gerektiğinden  yaygın olarak kullanılmamaktadır. Ama bu saç ekim tekniği hızla yaygınlaşmaktadır.http://ikibinonucsacekimifiyatlari.blogspot.com/
SAÇ TANIMI :İnsanın  başı üzerinde bulunan kıl kümesine verilen addır.


Saç diğer kıllardan daha hızlı uzar. Saçın, büyüme hızı 0,35 mm civarındadır. Her saç teli büyürken diğer kıl dökülebilir. Bir erkeğin saç teli kalınlığı 0,035 mm civarındadır.Yeni doğan bebeklerde bütün kıllar aynı devrede bulunur.

 Bebeklerde saç dökülmesi

20 – 30 günlük bebeklerde aniden saç

dökülmesi görülür. Bu doğaldır ama genede bir hekime başvurulmalıdır


Genlerin çevre şartlarının ve  hormonların seviyelerine göre farklı saç şekilleri oluşur. Afrikalı birinin saçları ortalama  2ş5 – 3  kat dokudan meydana gelir ve kıvırcıkken uzak sarı ırkta düz saç yaygındır.

  Saç Ekimi Nedir saç ekimi nasıl yapılır ?

 Saç ekme yöntemleri , saç ekiminde teknik gelişmelerin tıpba  yansıması ile
gelişmiş ve yaygınlaşmıştır. Genelde saç ekimi yapılırken saç olan
yerlerden (saçın sık olduğu saç derisinin arka bölgesi) alınan saçlar saç olmayan
 yerlere ekilmesidir.Bu bölgelerdeki saçlar genetik olarak daha sağlamdır ve kolay kolay
dökülmez.

Sonradan ekilen saçlar kolay dökülmez. saç dökülmesi sorununa kalıcı bir çözüm olur .  

Saç ekiminde fiyatlandırma : 

cm kare üzerinden 30tl 30 T.L.   £20 $20 20tl ...
      Saç ekimi fiyatları,saç ekimi fiyatları 2013,saç ekim fiyatları ortalama,                                                             

   Google

2 yorum:

 1. saç ekimi

  Çok teşekkürler bu değerli bilgiler için

  YanıtlaSil
 2. Ben Kerem Şahin saç ektirmek için Balıkesirden megahaırtransla konustum sac yüzünden kendimle barışık değildim. Buda kendimi eksik hissettiriyordu yeniden saçlarıma kavuşmak için araştırma yapmaya başladım. Gördüm ki saç ekimi ve analizi üzerine tek bir yer var, güvenilir vede bana bu saçlarımı yeniden kazandıracak bir adres olarak Mega Hair Trans'ı kendim buldum. Gülten Ünveren hanımla konuştum aklımdaki saç ekimi hakkında butun soru işaretlerini bizzat kendisi kaldırdı. Benim kafa açıklığı çok yoğundu, ön taraflar tamamen keldi. Neredeyse Gülten hanım 2 seansta bunu komple kapatırım dedi gerçekten çok yoğun bi alandı ama Gülten Hanım da işinin eyli bir bayandı ilk yarısını yaptırdık. Akşam hastahanede konakladım sabaha kadar güzelce uyuyup kalktığım da kahvaltımı yaptırdılar yeniden dinamik bir şekilde operasyona girdik. Ameliyat çok keyifli vede güzel geçti, konuştuk, güldük, eğlendik, film izledik ekip arkadaşları pelin hanım ve de fırat bey de bizimle çok ilgilendiler hepsine çok teşekkür ederim. Herkesi Mega Hair Trans gelmesini tavsiye ederim. Herkezin kötü yorumlarına bakıp sakın aldanmayın, buraya gelince buranın farkını sizde benim gibi göreceksiniz. Önemli olan başkasının karalamaları değil uygulamadır. Saç ekiminde tek adres Mega Hair Trans...

  YanıtlaSil